Blog

Pranie mebli tapicerowanych

Pranie pufy

W przypadku kiedy puf jest więcej niż dwie, warto jest zamówić usługę prania mobilnego z dojazdem na terenie Warszawy i bliskich okolic. Koszt niewielki, bo i powierzchnia tapicerki nieduża. Można też samemu spróbować używając różnego rodzajów spryskiwaczy do prania tapicerki meblowej. Nie usunie to jednak całego brudu z puf, bardziej wetrze. Jednak możemy spryskać mebelCzytaj dalej „Pranie pufy”

Podłokietniki

Jedna z najbardziej brudzonej się części tapicerki i często też przetarta od normalnego użytkowania. Swobodne korzystanie z mebli, spożywanie różnego rodzaju pokarmów i napojów, oglądając telewizję lub po prostu wypoczywając.Często po pracy zalegamy fotel, narożnik, kanapę i przede wszystkim tę część mebla co opieramy łokcie i dłonie. Zabrudzenie są często widoczne gołym okiem. Można wówczasCzytaj dalej „Podłokietniki”

tkanina obiciowa alcantara

Dużą zaletą jest hydrofobowość, przy czym można wylane na świeżo płyny przecierać ręcznikiem bez pozostawiania plam. Alcantara jest dość trwałym materiałem obiciowym, łatwy do czyszczenie o ile nie jest za mocno zaniedbywana przez właściciela.

Stare meble

Czy warto pozbywać się starych mebli tapicerowane? Jak mocno poniszczone, kot rozdrapał, sypią się elementy które stanowią podporę czy podobne historię. Warto jednak się przyjrzeć i dobrze się zastanowić, może da radę poprawić co nieco w starych już wysłużonych meblach i przywrócić im nowe życie odświeżając całą ich tapicerkę karcherem. Po lekkim odrestaurowaniu i dogłębnymCzytaj dalej „Stare meble”

Trudne zabrudzenia – tłuszcz.

Domowymi sposobami można użyć startej kredy, mąki ziemniaczanej lub talku, żeby tłuszcz z plamy zdołał wsiąknąć odczekać i przecierać wodą.

Uryna – zwalczanie zapachu.

Są różne środki które na jakiś czas hamują zapach uryny zwierzęcej, przede wszystkim są to odświeżacze powietrza i różne spreye do tapicerki z paletą zapachów (mięta, wiśnia itp.). Daje efekt natychmiastowy jednak nie jest to do końca dobre rozwiązanie. Zapieranie samemu takich plam bez odpowiedniego sprzętu może dać odwrotny efekt i do zapachu uryny poCzytaj dalej „Uryna – zwalczanie zapachu.”

Czas prania mebli.

Najpierw trzeba rozłożyć sprzęt i zrobić krótkie oględziny. Czas prania zależy głównie od wielkości powierzchni tapicerki naniesionej na meble. Istotne jest też czy jest dużo zabrudzenia, wtedy czas się wydłuża. Jeszcze jednym ważnym elementem jest miejsce, dostępność do mebla. Pranie zwykłej wersalki bez oparć lub jednoosobowy tapczan, powinno to zająć ok. 40 minut. Narożnika rozkładanegoCzytaj dalej „Czas prania mebli.”

Roztocza – alergia

Roztocza kurzu domowego, bytujące na co dzień w naszych pościelach, meblach pokrytych tapicerką, dywanach, materacach to najczęstsza przyczyna alergii i różnego rodzaju chorób układu oddechowego (np. astma oskrzelowa). Pajęczaki o których mowa żywią się naskórkiem ludzkim i zwierzęcym. Reakcje alergiczne w znacznym stopniu powodują ich odchody, a objawami mogą być kichanie, katar, swędzenie oczu iCzytaj dalej „Roztocza – alergia”

Wczytywanie…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.


Śledź mojego bloga

Uzyskaj nowe treści dostarczane bezpośrednio do skrzynki odbiorczej.

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: