Sezon na pranie

Sezon w pełni i pogoda daje większe możliwości. Temperatura dodatnia sprawia że schnięcie naszych materiałów tapicerski jest wiele szybsze niż w pochmurne dni.

Prostsze jest również pranie tapicerki samochodowej. Wypranie podłogi i bagażnika w aucie jest możliwe również w mróz, ale w słoneczne letnie dni gdzie temperatura dochodzi do trzydziestu kilku stopni, są to warunki idealne.

Pranie fotela

Większość mebli jest typowo związanych z naszym wypoczynkiem i używamy je po pracy lub ostatnimi czasy, praca zdalna może być przeprowadzana na fotelu. Korzystamy z nich często i warto odświeżać i prać minimum raz na pół roku.

Najczęstsze zabrudzenia powstają na podłokietnikach. Pranie tapicerki meblowej za pomocą ekstrakcji pomaga zachować świeżość fotela uszaka. Jest w nim dużo szczelin i należy zastosować do wyprania specjalną ssawką. Nie polecam zapierania różnymi sprejami bez specjalistycznego sprzętu.

Trzy atomy tlenu i zapach jak po burzy.

Generator ozonu, zwany również ozonatorem to urządzenie szerokich zastosowań służące do sterylizacji pomieszczeń i pozbywania się trudnych zapachów, usuwanie z pomieszczenia grzybów i roztoczy. Są mniej lub bardziej profesjonalne urządzenia, wszystkie one jednak w mniejszym lub większym stężeniu produkują ozon, który ma szerokie zastosowanie.

Na niektórych basenach wodą chlorowaną, zastępuje się ozonowaną. To genialne rozwiązanie. Z racji na drażniący zapach chloru i jego szkodliwość w dużej dawce dla organizmu. 50 razy skuteczniejszy i 3 tyś.razy szybszy jest ozon, jednak jego nadmiar oprócz złych drobnoustrojów ma działanie toksyczne, dlatego w trakcie ozonowania należy opuścić pomieszczenie na czas ozonowania. A później dobrze je wywietrzyć.

Większość urządzeń do ozonowania posiada ustawienie czasowe i należy je ustawić na czas zgodny z wielkością pomieszczenia. Zależy to głównie od wydajności urządzenia.

Idealne zastosowanie do samochodów. Bez stosowania chemii można pozbyć się brudu z naszej klimatyzacji. Do pomieszczeń biurowych, w naszych mieszkaniach. Szatnie, pomieszczenia medyczne.

Pranie tapicerki Białołęka

Pranie tapicerki meblowej na terenie Żerań, Tarchomin, Henryków, Nowodwory, Dąbrówka Szlachecka, Choszczówka, Białołęka Dworska, Brzeziny, Grodzisk, Kobiałka, Szamocin. Usługa mobilna z dojazdem do klienta. Usuwanie trudnych zabrudzeń i neutralizacja przykrych zapachów z powierzchni tapicerowanych materiałowo.

Pranie tapicerki Jabłonna

Pranie mebli tapicerowanych na terenie miejscowości Jabłonna i okolicach. Meble wszelkiego typu obszyte tapicerką, odświeżanie karcherem materiału z mebli i wykładzin. Pranie elementów tapicerki samochodów osobowych i nie tylko. Usługa mobilna, po wstępnej wycenie i umówieniu się na dogodny termin. Można umówić się tego samego dnia. Ceny konkurencyjne.

Czysty chodnik

Chodnik to element dywanowy, najczęściej rozwijany na korytarzu lub przedpokoju. Odpowiednio dobrany do podłogi i ścian, nadaje wnętrzu swoistego charakteru. Często jego linia przechodzi środkiem korytarza. Bywa też że jest rozwijany na schodach. Są dostępne w różnych wielkościach i szerokościach. Daje miękkość podłodze wyłożonej płytkami lub panelami.

Ulega często zabrudzeniom. Z uwagi na to regularnie czyszczenie karcherem jest potrzebne.

trudne zabrudzenia – pleśń

Takie zabrudzenia, dla prania ekstrakcyjnego nie powinny stanowić trudność, chyba że jest ich na meblach bardzo duża ilość i są tam od jakiegoś dłuższego czasu.

Domowe sposoby to soda oczyszczona z wodą, ewentualnie płyn na bazie alkoholu. Trzeba pamiętać by plamy z pleśni usuwać w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Najlepiej jednak wyprać z użyciem proszków, które zapobiegają powstawania pleśni i likwidują zapach kurzu. Oryginalne chemia karcher posiada takie substancję w połączeniu z maszynami piorącymi, usuwa uporczywe zabrudzenia.

Dobry wpływ na tkaninę w tej sytuacji mają promienie UV. Warto więc wyprane meble lub ich części wystawić na promienie słoneczne. Oczywiście do czasu wyschnięcia, za długi okres na słońcu może spowodować wyblaknięcie materiału.

Drewniane elementy

Przy praniu ekstrakcyjnym należy w szczególnym stopniu zwrócić uwagę na elementy drewniane. Należy je zabezpieczyć lub w przypadku drewnianej podłodze natychmiast wytrzeć do słucha po wykonanym praniu.

Istotne jest gdy w przypadku prania materaca na łóżku lub łożu, nie przekręcać materaca mokrą stroną, chcąc uprać materac z dwóch stron. Stelaż na łóżku w większości przypadków wykonany jest z drewna, a i metalowy po zetknięciu z wilgocią nie wróży niczego dobrego. Należy znaleźć takie miejsce, żeby materac miał przewiew i mógł wyschnąć z dwóch stron.

Pranie poduszek

Karcher bardzo dobrze sprawdza się przy pranie poduszek, zarówno z zestawów meblowych jak i dodatkowych dołączonych do naszych mebli. Z niektórych można zdjąć poszewki i wyprać w pralce nie przekraczając temperatury na metce lub prać w niewielkiej temperaturze. Po wypraniu w wysokiej temperaturze może okazać się że poszewka się skurczy i nie pasuje na poduszkę, ekstrakcyjnie pierzemy bez zdejmowania poszewek. Karcherem można wyprać również same środki. Piorąc narożnik lub kanapę, gdzie w zestawie jest do trzech poduszek i zamawiając usługę pranie tapicerki, nie są one liczone do kosztów prania.

Dywany Shaggy

Włochate dywany z długim włosiem. Dobrze prezentują się w salonie, są miłe w dotyku. Przytulną atmosferę nadają całemu wnętrzu. Są zróżnicowane kolorem, rozmiarem i długością włosa (zazwyczaj do 50mm). Dość trudne do pielęgnacji, zwłaszcza dla posiadaczy zwierząt domowych. Sposób na wypranie karcherem. Namaczane chemią z wodą i po nasiąknięciu zbierana zawiesina nieczystości. Najlepiej czynność powtórzyć w odwrotnym kierunku przy użyciu małej ssawki do prania tapicerki.

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij